Sezení a spaní v jednom – rozkládací postele

Skloubit do jednoho požadavky na kvalitní sedací a zároveň i lehací funkci není úplně jednoduché, ale najdeme výrobky, kde se podařilo. Základem je dobrá funkčnost celého lůžka. Rozkládací postel se skládá ze dvou částí: samostatný rám umožňuje rozložení lůžka na požadovaný rozměr. “Šikovná“ matrace pak ve složeném stavu nabízí anatomicky správné sezení včetně pohodlného opření. Po rozložení je matrace zcela rovná, bez mezer a nabízí příjemné ležení a spánek. Matrace může být jednoduchá – např. pro příležitostné spaní. Nebo je možno pořídit kvalitní matraci, pokud je lůžko určeno pro trvalé spaní. Ideálním materiálem pro matrace do rozkládacích lůžek je kvalitní polyuretanová pěna – tento materiál, pokud má ty správné parametry, má dostatečnou elasticitu, pevnost a zajistí i dobré provzdušnění lůžka.

čalounění

Vhodnou konstrukcí do rozkládacích postelí je vícevrstvá matrace – složená ze dvou nebo tří vrstev. Pokud si chcete dopřát opravdové pohodlí, můžete si pořídit i do rozkládací postele matraci, která má na povrchu tzv. línou (paměťovou) pěnu. Paměťová pěna reaguje na teplotu a zatížení, přesně se přizpůsobí tvaru těla a podepře je rovnoměrně rozděleným tlakem. Výsledkem je velmi pohodlné ležení. Matrace na rozkládací posteli může být celočalouněná, může být opatřena klasickým „matracovým“ potahem nebo může mít i kombinovaný potah, který je velmi praktický – ze strany, kde se sedí, je čalounění, z druhé strany je pak příjemná látka pro spánek.

pohovka

U rozkládacích křesel a lůžek můžete většinou vybírat z mnoha barevných provedení, takže není problém vybrat vhodnou barevnou kombinaci do daného interiéru. Příjemnou vychytávkou jsou oblé hrany a oblé rohy u lůžka. To je velmi praktické především v menších prostorech, kde se chodí těsně kolem nábytku. Pak tedy nehrozí nepříjemné a někdy i bolestivé setkání s ostrým rohem nábytku.

Summary
FacebookFacebook MessengerPinterest