S českými weby k jednoduššímu cestování

Rádi cestujete, ale nebaví vás na tom to zdlouhavé plánování, rezervování či složité hledání nejlepší trasy? Pokud i vy máte tento problém, tak nemusíte zoufat. Dnešní technologie vám totiž zaručí mnohem lepší zážitek z cestování. Jak? Stačí, když využijete některý z českých webů, který se touto problematikou zabývá. Podívejme se na několik z nich.


Skypicker

S webem skypicker.com založil Oliver Dlouhý po tom, co se chtěl podívat do Portugalska za co nejnižší cenu a nebavilo ho složitě hledat co nejvýhodnější letenky. Skypicker pomůže všem studentům, ale i všem cestovatelům, kteří mají spoustu času a málo peněz. Když do něj totiž zadáte cílovou destinaci, kterou může být klidně celý stát, tak vám během chvilky najde nejrůznější kombinace letů a spočítá vám také finální cenu. A skutečně nezáleží na tom, v jakém městě či zemi chcete prožít dobrodružství. Pokud nevíte přesné město, stačí tam zadat pouze stát.

žena a čas
Tipomatic

Web Tipomatic.com je všestranným průvodcem a plánovačem vaší dovolené, prodlouženého víkendu či výletu. Barbora Novosádlová s manželem tento web vytvořili poté, co se jim znechutilo zdlouhavé a náročné plánování celé cesty, ubytování a hledání vhodných památek a aktivit. Jejich web to všechno udělá za vás. Stačí si z mapy celého světa vybrat aktivitu, která vás zajímá. Systém vám potom navrhne trasu, dopravu i časový rozvrh, a to včetně dopravy samotné, tedy příletů a odletů, ale také ubytování.
vášeň nás dovedla sem
Tento web by se dal nazvat vaší soukromou cestovní kanceláří. Udělá za vás totiž to samé jako cestovka, ale budete si moci vybrat přesně ty památky a aktivity, které budete chtít jen a pouze vy sami. Celý plán s trasou si navíc můžete uložit, vytisknout či sdílet.


Jízdomat

O webu jízdomat.cz jste již zajisté slyšeli. Na rozdíl od předchozích webů se tento soustředí především na místní a jejich cestování po republice. Do systému se registrují jak řidiči, tak i spolucestující, kteří chtějí přispět na náklady s jízdou spojené. V jízdomatu lze také nalézt spojení na Facebook, propojení s Google maps, přehledné grafické zpracování, hledání konkrétních tras, ale také možnost najít menší města, kterými se bude projíždět a místa, kterou jsou k trase blízko a do kterých lze pohodlně dojet.

Tento web si klade za cíl nejen pomoci řidičům s náklady na dojíždění do práce autem, ale také zpříjemnit cestu do práce či na výlet jak řidičům, tak i jejich spolucestujícím.

3.5
02