Nejnavštěvovanější řecký ostrov – Kefalonie

Po sezóně tu naleznete úžasný klid. Pláží je tu dostatek, takže ani během sezony se nemusíte bát, že tu bude hlava na hlavě. Když se v roce 1953 otřásala zem mohutným zemětřesením, poničila většinu domů. Dosud můžete na některých místech vidět úplně zničené vesničky.
I v roce 2014 se zem zatřásla, ale následky nebyly tak velké.
Jestli váš cíl je koupání, nebudete zklamaní. Romantické zátoky i strmá skaliska vám učarují. Pláž Myrtos je nejfotografovanější, protože je nejkrásnější a nejznámější. Bělostné útesy s bujnou vegetací, které ji chrání před větrem a bílé kamínky působí jako balzám na duši. Ve chvíli, kdy tu budete při západu slunce, nebudete moci odtrhnout oči od té nádhery.
přístav v Kefalonii
PlážSkala byla oceněna tzv. modrou vlajkou EU za kvalitu resortu a čistotu vody.
Hlavním a nejlidnatějším městem je Argostoli. Najdete tu bary, obchody i restaurace. Navštívit můžete Archeologické muzeum, jehož sbírky pochází z místních nalezišť. Chlubí se vzácnostmi od pravěku až po období římské nadvlády. Expozice věnující se mykénské době zahrnuje sochy, zbraně, keramiku, šperky, mince i předměty denní potřeby.
moře u Kefalonie
Severozápadně od hlavního města stojí Maják Sv. Theodoroi, známý také jako Fanari a nachází se kousek od vodních mlýnůKatavothres. Připomíná bílý pavilon obklopený sloupy. Nejkrásnější pohled z něj je v podvečer, kdy zapadá slunce. Paprsky protínají sloupoví a protější vápencové skály se zbarví do oranžových odstínů. Přilehlá oblast byla pojmenována podle majáku a ne naopak, jak tomu bývá zvykem.
Jeskynní laguna, která nese název Jezero Mellisani má nádherně tyrkysovou barvu vody. Je dlouhá 150 m a návštěvníci se po ní mohou plavit na lodičkách. Mystickou atmosféru vytváří světlo a sluneční paprsky, které procházejí skálou až na hladinu. Nálezy ukazují, že o tomto místě věděli lidé už před více jak 2 000 lety. Dokazují to hliněné desky s malbami a nápisy, které si můžete prohlédnout v Archeologickém muzeu.
Klášter Sissionje zasvěcený Panně Marii. Nachází se na kopci nad pláží Lourdas. Založen byl ve 13. století svatým Františkem z Assisi, po kterém byl pojmenován. Ve středověku byl bohatou a důležitou křesťanskou stavbou, která byla zdobená freskami a ikonami. Ale v roce 1953 byl při zemětřesení zničen. Poté byl zde postaven nový, stejnojmenný kostel.
Nedaleko města Lixouri se nachází písečná plážMega Lakos, která je podobně jako pláž Xi červeně zbarvená. Voda je tu ale trochu chladnější, fouká tu slabý vítr a pláž není organizovaná.
Oblíbená pláž Emblisi je oblázková a nachází se v zátoce mezi skalisky, které jsou pokryté bujnou vegetací. Pozvolný vstup do moře přímo zve rodiny s dětmi. Pláž není organizovaná.
melissani jeskyně
Na jihu ostrova stojí malá rybářská vesnice Kounopetra. Dříve tu docházelo k nevšednímu jevu. Jedna ze skal se v pravidelných intervalech začala rytmicky pohybovat. Úkaz zmizel po zemětřesení v roce 1953. Dodnes místní kontrolují, zda se skála opět nerozhýbala.
Vaše dovolená na tomto ostrově bude krásnou vzpomínkou pro vás i vaše děti.